To już dzisiaj! Nietuzinkowe warsztaty drzewa genealogicznego
Poznaj historię swojej rodziny. Dowiedz się jak poznać swoje korzenie. Na podstawie zdobytej wiedzy będziesz mógł stworzyć własne drzewo genealogiczne.
Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim zaprasza na niezwykłe warsztaty pt. „Skąd nasz ród?”. Warsztaty dedykowane są dla wszystkich osób, które zaintrygowane są swoim pochodzeniem oraz rodzinnymi korzeniami. Propozycja warsztatowa jest nietuzinkowa i rzadko spotykana. Tym bardziej budzi ciekawość i chęć wybrania się na wydarzenie.
Warsztaty odbędą się dzisiaj tj. 21 października 2021 roku o godzinie 18:00, w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim. Wejście na warsztaty jest biletowane. Koszt udziału w warsztatach wynosi zaledwie 5 zł. Bilety można zakupić w kasie Domu Kultury, przed wejściem na spotkanie warsztatowe. W naszym mieście zauważono spory odbiór zaproponowanych warsztatów. W tym miesiącu są to drugie warsztaty z tej tematyki. Ponadto realizowane były one także w okresie wakacyjnym. Jak widać mieszkańcy naszego miasta są zainteresowani swoim pochodzeniem.
Propozycja ukazuje się niezwykle ciekawie. Prowadzącym warsztaty będzie dr Andrzej Nowik. Serdecznie polecamy wszystkim, którzy są zainteresowani odkryciem swoich rodzinnych korzeni.
Czego nauczą się uczestnicy warsztatów oraz czym jest drzewo genealogiczne?
Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się gdzie szukać źródeł genealogicznych. Przedstawione zostaną także sposoby czytania kręgów metrykalnych oraz hipotecznych. Chętni dowiedzą się także jak poznać dzieje swojej nieruchomości. Prowadzący warsztatów pokarzą jak korzystać z zasobów najróżniejszych dokumentów archiwalnych oraz w jaki sposób użyć opublikowane informacje odnośnie metryk parafialnych w internecie.
Drzewo genealogiczne to nazwa dotycząca tablicy potomków. Nazwa praktykowana jest w potocznym określeniu. Tablica służy do określenia stopnia pokrewieństwa oraz ilości przodków danej osoby. Istnieje zawodowa profesja określana jako zawód genealog, który fachowo zajmuje się sporządzaniem drzew genealogicznych. Aktualnie istnieją także programy genealogiczne, które dzięki zakodowanemu algorytmowi potrafią wykreować tablicę przodków.